MDP

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy naszej OSP zrzesza 16 osób z czego 11 to dziewczęta, a 5 to chłopcy. Opiekę nad drużyną sprawują dh. Katarzyna Undas, dh. Katarzyna Kuśmierczyk oraz dh. Paweł Podlubny. Wspierani są przez dh. Joannę Knapek oraz dh. Marcina Chuchro, który jest instruktorem stowarzyszenia cfbt.pl.

Drużyna została założona w listopadzie 2015 roku, członkowie drużyny uczęszczali w tym czasie do Zespołu Szkól w Zielonkach. Na chwilę obecną część uczęszcza nadal do szkoły w Zielonkach, a część chodzi do szkół średnich w Krakowie. Celem założenia MDP jest nauczenie i przystosowanie wstępne młodzieży do przyszłych szkoleń oraz akcji ratowniczo-gaśniczych aby mogli sprawnie i czynnie służyć ludziom i Bogu, ponieważ straż pożarna to nie tylko gaszenie pożarów, czy udzielanie pomocy w ciężkich przypadkach i zdarzeniach, ale także udział w różnych uroczystościach kościelnych czy zabezpieczeniach imprez masowych.